MAFC BME Docler Akadémia 1-1 (1-1) Colorspectrum Aramis

Játékvezetők: Horváth Róbert, Takács István, Erdélyi Tamás

MAFC BME Docler Akadémia: Haffner - Csernai, Fritz, Máthé, Kertész
Cserék: Munkácsi, Gál, Poncok, Totika, Baki, Andorka, Dr. Varró

Aramis: Sikur - Nagy G., Dávid, Sivák, Roni
Cserék: Tóth Sz., Frank T., Öreglaki, Birinyi, Kovacsics, Tyukász
Vezetőedző: Frank Tamás

Gólszerzők: Csernai (1') ill. Roni (18')

Sárga lap: Gál (26'), Csernai (34') ill. Kovacsics (26'), Nagy G. (35')

Mindenki csak egyig jutott

A feszültséggel teli, hajtós mérkőzésen az egyeseké volt a főszerep, hiszen 1-1 gólt adtak meg a bírok, csak 1 pontot tudtunk szerezni és a játékvezetés minősége is az egyes osztályzatot érdemli. A BME az első percben megszerezte az egyetlen gólját, Csernai Gabi szép lövéséből. Sok helyzetkialakítás ellenér nem bírtak egymással a csapatok, bár a nézők élvezhető futsalt láthattak kevés góllal, furcsa ítéletekkel és rengeteg indulatos szabálytalansággal. Az egyenlítés még az első 20 percben sikerült Roni góljával és Sikur hárította Csernai 6 méteresét, így maradt a döntetlen.

A fordulás után is sok támadást, kapkodást és hibát vélhettünk fel, mindenki részéről. Teltek a percek, repkedtek a játékosok, a sárga lapok. Majd jött a meccs egyik csúcspontja, amikor vezetést szereztünk Kova rutinos góljával, de csodák csodájára a játékvezető úgy gondolta nem érdemlünk vezetést és utólag állítólagos hazai csapat kezezését megítélve szabálytalanságot fújt és a gólt érvénytelenítette. Az előnyszabályt nem alkalmazta, ezért csak szabadrúgást végezhettünk el. A fordulatos meccsen nem sikerült több helyzetet kihasználnunk, még az 5 a 4 elleni játékkal sem.
Sajnálatos, hogy egy ilyen meccset a szarvas hibákat elkövető játékvezetők befolyásolják, de így csak 1 pontot sikerült elhoznunk a megérdemelt 3 helyett.
Jövő héten a listavezető ETO-t fogadjuk Budaörsön, ami önmagában is nagy megmérettetés, ráadásul nagy szükségünk van a pontok megszerzésére.

Gyász:

Nagy veszteség érte futsal társadalmunkat!

Csütörtökön, életének 43. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt Császár Gyula a Szuperinfó-Vác FSE edzője.

Csaszi - mert mindenki így ismerte Őt - 15 éve volt tagja közösségünknek.

Első csapata, az AC Párna ma már legenda. Válogatott játékosok sokaságának indult a pályafutása abban a csapatban.

Később Gyöngyösön dolgozott, és a strandfoci pörgő forgatagába is bekerült.

Második éve, hogy a váci futsal csapat edzője volt, amelyikkel megnyílt az esély, hogy a hazai futsal elitjébe, az NB I-be jussanak.

Utolsó mérkőzésén, múlt pénteken a nagy rivális Dunakeszi Kinizsi otthonában ült a padon. Talán ez is sorsszerű.

Elment egy olyan ember, akinek ÉLETE volt a futsal, öröme, boldogsága.