ELTE SE - Colorspectrum Aramis-Illyés 2-5 (0-2)

Játékvezetők: Vámos Tamás, Harmath Zsolt, Gál Péter

ELTE SE: Kinde - Hortobágyi, Farkas, Árendás, Simon
Cserék: Béni, Kiss B., Eőri, Béres, Stukovszky, Pétervári, Lelkes
Vezetőedző: Tóth Károly

Colorspectrum Aramis-Illyés: Ledő - Farsang, Vattamány, Sajbán Miklós, Németh A.
Cserék: Korozmán, Birinyi, Szabó V., Seregi, Bálint, Sajbán Máté, Soós
Vezetőedző: Németh Antal

Gólszerzők: Árendás (22'), Farkas (23') ill. Birinyi (14', 16', 34', 39'), Sajbán Miklós (33')

Piros lap: Béni (31') ill. -

Fontos győzelem

A közvetlenül mögöttünk lévő ELTE vendégeként kellett jól teljesítenünk. A meccs rendkívül kiélezett volt, de higgadtan és a gyakorolt dolgokkal sikerült elhoznunk a fontos 3 pontot. Az első 15 percben itt sem született gól, aztán a jó formát mutató Bringa egy percen belül 2:0-s vezetést szerzett. Nagy figyelemmel és fegyelemmel sikerült ezt az előnyt megtartani a félidőre. Tudtuk itt még bármi lehet, de lélektani erősséget is jelentett a kapott gól nélkül lehozott félidő, ami Ledő Lacinak jó formáját is mutatta.

A szünet után hirtelen kaptunk két gólt és a döntetlen eredmény mellett a szabálytalanságok is hamar gyűltek. Sokáig nem tudtak újabb gólt szerezni a csapatok, bár helyzetekben és különböző megoldásokban nem volt hiány. Megtört a jég és Sajbán Miki megszerezte az újabb vezetést, a hazai kiállítás után 4 a 3 ellen Németh mester rutinos passzával. Forrt a hangulat, de megfontolt tanácsokkal ellátott csapatunk újabb gólt tudott szerezni Bringa által. Ellenfelünk 10 méteres elvégzéséhez jutott, amit hárítottunk, mely szintén nagy jelentőséggel bírt a rangadón.  Még az utolsó percben is megerősítette a biztos győzelmet a 4. góljával.

A következő fordulókban is még jól kell teljesítenünk, hogy ott tudjunk maradni a felsőházban.