U19, középdöntő

2012.05.26.

A legjobb 4 között

Az utolsó meccs utolsó percében rúgott góllal döntöttük el a győzelmünket és jutottunk be biztosra a legjobb négybe. Érdekesre sikerült a középdöntő,  -a csarnok előtti 40perces várakozás után- kicsit megcsúszás kezdődhetett a hazaiak elleni mérkőzés. A rangadó kezdetén támadások sorozatát láthattuk, a Cső-Montage bombázta a kapunkat, Soós Arni hárított. Sajbán Máté és Farsang Bence góljával 2:0-s vezetésre tettünk szert, de a második játékrészben egyenlített és fordított ellenfelünk, így megszerezte első 3 pontját.

Következett számunkra a Haladás elleni mérkőzés, ahol nem találtuk önmagunkat. Hoztuk a kötelezőt, bár a csere nélküli, de annál jobban játszó szombathelyi gárda mind a három csapatot megszorongatta.

A torna úgy alakult a továbbiakban, hogy a Cső-Montage  9 pontot szerzett, a Haladás 0 pontot, így Berettyóújfalunak és nekünk 3-3 pontunk volt.

A harmadik meccsünkre került a sor, ahol a tavalyi győztes MVFC ellen kellett győzelmet szereznünk. Nem bírtak egymással a csapatok, és 30 perc gól nélkül telt el. Míg ellenfelünknél Szitkó mester adta a jobbnál jobb tanácsokat, addig nálunk Németh mester ösztönözte a csapatot. Vezetést szerzett a Berettyóújfalu, de egy percen belül egyenlítettünk, a végig jó teljesítményt nyújtó fiatal Sajbán Máté góljával. Mezei és Soós sem unatkoztak a kapuban, míg az idő egyre gyorsabban telt. Az utolsó percben egy szépen kijátszott helyzetből Bálint Laci góljával bezsebeltük a továbbjutáshoz szükséges  3 pontot.

Izgalmakban nem volt hiány, a másik csoport továbbjutói az ETO és tavaly második helyen végzett FTC. A mostani középdöntők azt eredményezték, hogy a közép- és a nyugati csoport első két helyezette jutott a legjobb 4 közé. A döntőbe jutásért a győriekkel fogunk játszani, jól ismerjük már őket és tudjuk nem lesz egyszerű, de mindenképpen éles küzdelemre számítunk. A Cső-Montage és Fradi párosítás is nehéz mérkőzésnek ígérkezik.